AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
kod dnm
bina puanları kod
Seyir Defteri.
Ders Sistemi ve Alımlar
Passive
Lucinda Queen
Kurt Adam Klan Alımları
Sorularınız
Sorunlarınız
Gizemmli_kız
Ptsi Şub. 22, 2016 12:57 pm
Ptsi Şub. 22, 2016 12:11 pm
C.tesi Ocak 30, 2016 11:21 pm
C.tesi Ocak 30, 2016 11:20 pm
Paz Ocak 24, 2016 5:59 pm
Perş. Nis. 11, 2013 3:25 pm
Perş. Nis. 11, 2013 3:01 pm
C.tesi Ekim 13, 2012 9:50 pm
C.tesi Ekim 13, 2012 9:33 pm
Çarş. Tem. 11, 2012 9:15 am
Nyx
Nyx
Barbara Elvfsie
Barbara Elvfsie
Nyx
kaan01
kaan01
mustafa86
mustafa86
gizemmli_kız

Paylaş | 

Baudelarie, Sessizlik ve Raslantılar...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Charles Walter Scott

MesajKonu: Baudelarie, Sessizlik ve Raslantılar...   Salı Kas. 09, 2010 3:46 pm

Kütüphaneye doğru ilerlerken, bir yandanda gece evinin loş koridorunu inceliyordum. Buraya henüz atanmış olmam sebebiyle, henüz kimseyle tanışma fırsatım olmamıştı. Üstelik buna yüksek rahibe de dahildi. Ancak buraya alışmam öyle çok uzun sürmeyecekti, ben buna izin vermezdim. İşte tamda bu yüzden ufak bir gezintiye çıkmıştım ve uğramam gereken yerlerden ilkinin kütüphane olduğuna karar vermiştim. Böylelikle gece evinin meşhur kitaplarını da görmüş olacaktım.

İhtişamlı kapıdan adımımı attığım anda, dudaklarım tatminkar bir ifadeyle kıvrıldı. Tam düşündüğüm gibiydi, gölkemli ve egzotik... Parodileri bulabileceğim sıralara doğru ilelerken, şiir kitaplarının olduğu bölmeye de bir göz attım. Gece evi öğrencilerine geniş bir arşiv sağlıyordu ancak, ne aradığınızı tam olarak bilmeden kaybolabilirdiniz. Bu yüzden Baudelaire'in Kötülük Çiçekleri kitabını alıp, bir masaya geçmeye karar verdim. Daha sonra kütüphenenin bilgisayarından neyin nerede olduğunu öğrenerek, tekrar keşfe çıkacaktım.

Geniş masaların olduğu kısma doğru yürürken, her zaman olduğu gibi nereden çıktığı belli olmayan Amor, ayaklarıma sürünüyordu. Onu tek elimle yerden kaldırıp, yürüyüşümü sabote etme çabalarını engellerken, deri ceketime geçireceği tırnakları umursamadım. Bir elimde şiir kitabı diğer elimde bir kedi ile masaya yürüdüm. Ve koca kütüphane de gördüğüm ilk kişiye masada oturan, dalgalı kızıl-kahve uzun saçlı, vampire doğru ilerlemeye başladım. Yaklaşarak, kitabımı tam yanına bıraktım. Omzunun üzerinden elimi masaya dayayrak;

"Afedersiniz, rahatsız etmiyorum umarım, ben Charles Walter Scott ve siz?" dedim tek kaşımı kaldırarak sorarcasına.

Bu açıdan yüzünü tam olarak göremememe karşın, dolgun dudakları, pürüzsüz teni ve simetrik hatlarını görebiliyordum. Yavaşça başını kaldırırken, kendimi o yüzde göreceğim şaşkınlığa hazırlayarak, gülümsedim.
Kullanıcı profilini gör
Djarka Sobeck

Gece Evi Müdiresi & Yüksek Rahibe Gece Evi Müdiresi & Yüksek Rahibe

Karakter Kartı
Rp Puanı:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: Baudelarie, Sessizlik ve Raslantılar...   Salı Kas. 09, 2010 4:17 pm

Yavaş ve kendimden emin adımlar ile koridorda yürüyordum. Yüzümde sakin, sessiz ve güzel bir tebessüm vardı. Yoluma çıkan her çaylak ve profesöre selam veriyordum. Bugün iyi günümdeydim. Profesörlerin hepsini gözden geçirdim. Ama şu yeni atanan.. Bay Scott.. Ona rastlıyamamıştım. Hoş daha tipini görmemiştim ama yeni Şiir Profesörümüzdü. Özellikla atanmasını istemiştim çünkü çaylaklar Şiir dersi yönünden eksiklerdi. Bu yüzden en iyi şiir profesörünün buraya tain edlimesini sağlamıştım. Kütüphaneden içeri girdiğimde burnuma gelen muhteşem bir koku, beni herzaman kendimden geçirmeye yetiyordu. Yada, tek ben bu kitapların kokusunu alıyordum. Belkide onları sevdiğim içindi. Burdaki kitapların hemen hemen yarısındna fazlasını bitirmiştim. Bu kütüphane çaylaklara muhteşem bir hazine sunuyordu. V.S* bölümüne gidip elime bana gerekli olan dört beş kitabı doluşturdum. Ardından ihtişamlı masalra doğru yol aldım ve kitapları sırayla önüme dizdim. Enoch kitabını derslerimde işlemek istiyordum. nephilimlerden tutunda babillere kadar uzanan bir süreç.. Ne garip bir tarih vardı. Bu konunun çaylaklarımın ilgisini çekeceğine emindim. İlk kitabı elime alıp gerekli olan sayfayı açtım ve her zaman masının üzerinde hazır duran not kağıtlarından ve kaleminden aldım ve not tutmaya başlaım. Buna ihtiyacım yoktu. Ama çaylkarımında ilerde disiplinli çalışmaıs için bunu yapmak zorundaydım.

Kitaplardan not tutmaya dalmışken aniden omzumun üzerinde bir el geçti ve masayı tuttu. Kitaplarıda gürültülü bir sesle yanıma bırakmıştı. "Afedersiniz, rahatsız etmiyorum umarım, ben Charles Walter Scott ve siz?" demişti. Ses.. Yabancıydı. Yüzümü ona döndüm ve ayağa kalktım. ''Tabiki rahatsız etmiyorsunuz. Ben Gece Evi Yüksek Rahibesi Bridget Monique Darcia. Vampir Sosyolojisi Profesörü. Sizde yeni atanan Şiir profesörümüzsünüz sanırım.'' dedim. Tek kaşımı kaldırdım ve imalı birbakış atmaya başladım. Yüksek rahibe olacağımı tahmin etmiyor gibiydi. Yüzüme bir gülümseme takındım ve yeni profesörümüzü tepeden tırnağa incelemeye başladım. İyi bir profesör'e benziyordu. Hislerim beni yanıltmazdı. Dış görünüşüde.. Mükemmel derecedeki güzellikteydi. Yakışıklı ve karizmatikti. Mavi gözleri bir deniz gibi insanı içine alıyordu. Kız çaylakların kesinlikle bu profesörü gözüne kestireceğindne emindim..

Yüksek Rahibeniz, seksi ve kötü oldu. Nahihiiha. ^^
Kullanıcı profilini gör
Charles Walter Scott

MesajKonu: Geri: Baudelarie, Sessizlik ve Raslantılar...   Çarş. Kas. 10, 2010 5:54 pm

Bana doğru dönerek, hızla ayağa kalktı. Her hareketinden öz güven akıyordu. Onu incelemeye koyuldum. Tahmin ettiğim gibi kusursuz hatlar, pürüzsüz bir ten ve baştan ayağa hoş bir vücut... Ancak bu zarif girişimimi beni yanıtlayarak sona erdirdi. Yüksek Rahibe'ye asılıyordum ve bunu yapmaya kesinlikle yetkim yoktu. Onu yumruğumu göğsümün üzerine koyup hafifçe eğildikten sonra doğrulurken, gözlerimi bakışlarına sabitleyerek yanıtladım;

"Kesinlikle o benim, yüksek rahibem ve emrinizdeyim."

Sonra sandalyesini tutarak, oturmasını sağladım ve tam karşısındaki koltuğa oturup geriye yaslandım. Bana ait kitapları önüme çekerek bir süre oyalandım. Sonra yüzüme çarpık bir gülümseme yerleştirerek konuştum;

"Sizinle bu kadar geç tanışmak sandığımdan da büyük bir kayıpmış." dedim. Amor, önüme doğru sıçrayarak, her türlü girişimime engel olmaya niyetleniyordu. Zaten yeterince zarara verdiği ceketime sürtünerek, ilgimi dağıtmaya çalıştı ancak ben gözlerimi yüksek rahibeden bir süre daha ayırmadım. Sonra kedime dönerek;

"Pekala Amor. Sonsuza dek seninim." dedim ciddiyetle. Masanın üzerinde bir kaç tur daha atıp, halinden memnun yere atladı ve gözlerini yüksek rahibeye dikip kısa bir bakış attı, ardından tam yanıma kıvrıldı. Nyx Adına! Kedimin adının Amor olmasının tabiki bir anlamı vardı.
Kullanıcı profilini gör
Djarka Sobeck

Gece Evi Müdiresi & Yüksek Rahibe Gece Evi Müdiresi & Yüksek Rahibe

Karakter Kartı
Rp Puanı:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: Baudelarie, Sessizlik ve Raslantılar...   Çarş. Kas. 10, 2010 6:46 pm

Yumruğunu göğsünün üzerine koydu ve hafifçe eğildi. Sonra doğrulurken, gözlerini bakışlarıma sabitledi ardından konuşmaya başladı. "Kesinlikle o benim, yüksek rahibem ve emrinizdeyim." Sonra sandalyesimi tuttu, nazik bir hareketle oturdum ve gülümsedim. Oda tam karşısımdaki koltuğa oturup geriye yaslandı. Kitapları önüne çekerek bir süre oyalandı. Aniden yüzünde çarpık bir gülümseme belirdi ve "Sizinle bu kadar geç tanışmak sandığımdan da büyük bir kayıpmış." dedi. Tanrım! Sanırım bana asılıyordu. Bu gurumu okşamıştı. Uzun zamandır kimse neredeyse bana iltifat etmemişti.

Aniden bir kedi yanına geldi ve onun deri ceketini cırmıklamaya başladı. Sanırım kedisiydi. İlgilisini dağıtmaya çalışıyor gibiydi. Yoksa beni kıskanmışmıydı? Kedi nekadar onun dikkatini dağıtmaya çalışsada o ısrarla gözlerime bakıyordu. Olgun bir tavırla bende gözlerine bakıyordum. Yeni bitmeler gibi gözlerimi kaçırıp utangaç bir tavır takınmayacaktım tabîî! "Pekala Amor. Sonsuza dek seninim." dedi ciddiyetle. Adı Amor olmalıydı. Aşkım. Amor, bana keskin bir bakış atarak masadan indi ve yanımızdan uzaklaşmaya başladı. ''Sanırım.. Biraz kıskanç.'' dedim ve o mehşur kıkırdamamla güldüm. Kedinin uzaktaki tıslamasını burdan duyuyor gibiydim.

Yüksek Rahibeniz, seksi ve kötü oldu. Nahihiiha. ^^
Kullanıcı profilini gör
Charles Walter Scott

MesajKonu: Geri: Baudelarie, Sessizlik ve Raslantılar...   Çarş. Kas. 10, 2010 7:25 pm

''Sanırım.. Biraz kıskanç.''

Biraz mı? O tam bir canavardır demeyi istediysemde sustum. Ne de olsa henüz tanışıyorduk ve bir kedinin bana aşık olma ihtimalinden ne kadar hoşlanacağını şimdilik kestiremiyordum. Amor... Zaten başımı yeterince belaya sokmuştu. Gece evine yeni başladığımda beni sevgililerimin yüzünü tırmalayarak takip ediyordu. Bir canavar gibi saldırganlaşıyor ve zavallı kızların çığlıklar atarak benden uzaklaşmalarını sağlıyordu. Üstüne üstlük bunları yaptıktan sonra odama gelir ve her yeri karıştırırdı. Yalnızca onu kucağıma alıp saatlerce "Amor, amor." diyerek tüylerini okşadığımda sakinleşirdi. Kedilerin insanlar gibi olma fikri ilginç bir şey olabilirdi ama benim için bir kabustu! Korkunç bir kabus! İşin tuhafı, bu dişiyi en az onun kadar seviyor olmamdı. Dikkatimi toplamak isteyerek gülümsedim;

"Birazdan biraz daha fazla."

Sonra elindeki kitaba göz gezdirdim. Vampir Sosyolojisiyle ilgili olduğunu kestirebiliyordum. Masaya yayılmış kağıtlar ve üzerlerinde hafif sağa yatık, egzotik bir yazı vardı. Yazıların kişiliği yansıttığına inanırdım. Notlardan birini tutup çektim ve incelemeye başladım. Hafifçe yanayatık, özgüvenli. Kusursuz çizgiler, otoriter. Orta ebatlı harfler, iyi bir eğitimci, düşünür... Yaratıcı ve kararlı. Birşey söylemeden notu aldığım yere koyarken gülümsedim. Sonra masaya yaklaşarak;

"Bana Gece Evini anlatın." dedim tereddütsüz bir sesle, okulu ondan iyi tanıyan kimse olamayacağı gibi, fikirlerini de merak ediyordum.
Kullanıcı profilini gör

Baudelarie, Sessizlik ve Raslantılar...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası