AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
kod dnm
bina puanları kod
Seyir Defteri.
Ders Sistemi ve Alımlar
Passive
Lucinda Queen
Kurt Adam Klan Alımları
Sorularınız
Sorunlarınız
Gizemmli_kız
Ptsi Şub. 22, 2016 12:57 pm
Ptsi Şub. 22, 2016 12:11 pm
C.tesi Ocak 30, 2016 11:21 pm
C.tesi Ocak 30, 2016 11:20 pm
Paz Ocak 24, 2016 5:59 pm
Perş. Nis. 11, 2013 3:25 pm
Perş. Nis. 11, 2013 3:01 pm
C.tesi Ekim 13, 2012 9:50 pm
C.tesi Ekim 13, 2012 9:33 pm
Çarş. Tem. 11, 2012 9:15 am
Nyx
Nyx
Barbara Elvfsie
Barbara Elvfsie
Nyx
kaan01
kaan01
mustafa86
mustafa86
gizemmli_kız


Paylaş | 
 

 A HoN Tür Kurguları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Desire Belcourt

V. Sınıf Çaylak | KK. Lideri V. Sınıf Çaylak | KK. LideriMesaj Sayısı : 247

Karakter Kartı
Rp Puanı:
100/100  (100/100)

MesajKonu: A HoN Tür Kurguları   Perş. Ara. 16, 2010 7:36 pm


Ruh Okuyucular
; RO'lar vampir ırkları içinde, Çaylaklar - Vampirler - Shadeler ve diğerleri, en nadir görülenleridir. İnsanlıklarına diğerlerinden çok daha yakınlardır. Kan ihtiyaçlarının fazla olmadığı bilinmektedir. Yanlızca herhangi bir hastalığa yakalandıklarında ( Bknz. Somelai - Kraude - Losad; ruh okuyucu salgınları 1984 ) iyileşmeleri için taze kan tüketmeleri gerekmektedir, aksi takdirde acı dolu bir ölümle karşılaşacakları da kayıtlara geçen bilgiler arasındadır. En önemli özellikleri Ruh Elementi üzerinde küçük de olsa bir hakimiyetleri olmasıdır. Bunun dışında insanların ruh halini yönetebilir ve zihin okuyabilirler... Shade'lere karşı kullanılabilecek kadar yeteneklilerdir fakat çoğu narin ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Bu güne kadar hiç bir savaşa katılmaya cesaret edememişlerdir.
Daha Yakından Ruh Okuyucuları; İlk ruh okuyucu Nyx'in ilk evladıdır. Bununla birlikle zamanla yokolmuşlar ve Tanrıça bu yeni türü boğduğu güç ve yeteneklerin onları hedef yaptığını fark ederek daha basit bir tür olan vampirleri yaratmıştır.
Ruh Okuyucu Salgınları; 1984 civarlarında yeniden ortaya çıkan ruh okuyucuları vampirlerden daha güçlü bir tür olmaları sebebiyle tepki gördüler... Bu dönemlerde İnanç İnsanları'nın vampirleri yok etme çabaları ile dökülen vampir kanların okuyucular için mikrobik özellik taşıdığı ortaya çıktı. 3 çeşiti olan hastlalığın tedavisi taze kan ile yapıldı. Şu dönemlerde artık bu salgınlardan eser yok.

Shadeler;
İlk shade düzgün arındırılmamış bir ortamda yapılan, kırmızı çaylak arındırma ritüeli esnasında serbest kalan kötü bir ruhun, ki Mitolojik Canlılar veya Vampir Sosyolojisi 101 kitaplarınızda bu ruhların türümüzce Shadrad olarak adlandırıldığını görebilirsiniz, iyiliği istemeyen bir kırmızı çaylağa erişmesiyle oluşamuştur. Zamanla çoğallamışlardır fakat bunun için nasıl bir yöntem geliştirdikleri yanlızca tahmin ediliyor. Yine birkaç materyali karıştırdığınızda, karşınıza bunun için kendilerinin oluşturdukları bir büyü ve büyüyü hayata geçirmek için kullandıkları bir ritüel olduğunu okuyabilirsiniz. Güçlerini kara büyüyü andıran şeylerden alırlar. Vampirleri dehşete düşürmelerinin en büyük sebebi de budur. Vampir türü içinde yanlızca Shade'lerin büyü konusunda bu kadar usta oldukları bir gerçektir. Tünellerden dışlanmışlardır. Yaşama alanları Tulsa'daki terk edilmiş harabeler, kendi değimleriyle Shade Mağralarıdır. Bu mağralar çaylak vampirlere okullarında 3. dönemlerine başlayana kadar yasak ve tehlikelidir. Ruhlarını geri alabilirler ama çoğu sahip oldukları güçten vazgeçmemek için iyileşme ritüellerine yanaşmamıştır.
Daha Yakından Shade'ler; Shadeler'in beslenmedikleri zamanlarda nasıl göründüklerine dair de bir çok kaynakta farklı bilgilere rastlanması çaylakları bir yanılgıya düşürüyor. Fakat kesin olan şudur ki derisinde çatlaklar oluşan - dudakları moraran veya gözlerinin rengi sürekli olarak gümüşiden kan kırmızısına değişim gösteren bir Shade'den özellikle uzak durulması gerekecektir.

Half Blood;
Half-Bloodlar isimlerinden anlaşılacağı gibi bir nevi insan, bir nevi çaylaktır. Normal insan gibi doğar, insan gibi yaşarlar. Yanlızca normal insanlardan farklı bir şekilde imge görme yetenekleri vardır. Bunun yanı sıra özel insanlardan da farklılardır çünkü işaretlenmeden yeteneklidirler. Tanrıça'nın Tulsa'daki ilk HB'leri geçen kış gelişimlerini tamamladı. Bir inanışa göre tıpkı Ruh Okuyucu'ları gibi HB'lerde büyük savaş esnasında vampirlere destek olacaklar. 15. yaş günlerinden önce yetenekleri hemen hemen zihinlerinin derinliklerinde gizlenmiştir. Fakat daha sonra güneş gözlerini rahatsız eder ve kan şahvetine sahip olduklarını fark ederler. Bir inanışa göre bu zorlu Kan Dönemi'nin sonunda Gece Tanrıça'sı rüyalarında görünür ve onları kutsar. Bu bilginin gerçekliği kesin değildir çünkü hiçbir HB kutsanma aşamasını net bir şekilde hatırlamamaktadır. Birkaç ay sonra sinirlerini kontrol edememeye başlarlar, bu tip durumlarda istemsiz tepkileri özel güçleri ile harmanlanır... Gündüzleri uyur geceleri yürürler. Aslında bu ender bulunan half-bloodlar basit bir anlatımla; değişimi kaldıramayacak kadar narin seçilmişlerin Tanrıça tarafından ikinci bir şansa değer görülmeleri durumudur. Half-Bloodlar Gece Evinde yaşar ancak diğer çaylaklar gibi uzun süre bir vampirden uzak kalınca güçleri azalıp yaşamları son bulmaz bu sebeple Gece Evi'nde yaşamaları zorunlu değildir.
Daha Yakından HB'ler; Half-bloodlar ile ilgili bilinen en bariz gerçek çekici oluşlarıdır. Varlıklarının gerçekliği 16 yaşına bastıklarında tam olarak şekillenir ve bu dönemde arzuladıkları kişiler kendilerini anlatılamaz bir bağ ile HB'lere çekilirken bulur. Sinirlendikleri zaman gözleri kırmızı olur, bunun dışında gümüşi gri gözleri vardır.
Ancak 16 yaşına gelip half-blood özelliklerinin hepsine sahip olana kadar zararsızlardır. İşaretleri 16 yaşında çıkar. Liderlerinin çiçek şeklinde işaretleri saçlarının başladığı yere kadar alnında uzanır.

Ruh Savaşçıları;
Ruh savaşçıları da tıpkı ruh okuyucuları gibi nadir rastlanılan bir türdür. Erabusun oğullarından olduklarına inanılır. Ruh Okuyucuların her birinin bir Ruh Savaşçı'sı vardır. Fakat bazen Tanrıça korunması gerektiğine inandığı özel çaylaklarına da bir RS verebilir. Savaşçı yemini olmaksızın bağlılardır leydilerine. Onların ruh hallerini hissederler. Aralarında telepatik bir bağ vardır.
Fazla rastlanmasa da kadın ruh savaşçıları olduğu da bilinmektedir.
Daha Yakından Ruh Savaşçıları; Erabus, Tanrıça'nın ilk kızlarının (Ruh Okuyucuları) güç hırsı ile tutuşan kişiler yüzünden tehdit altında olduğunu fark ettiğinde oğullarından bir kaçını karşı konulmaz bir bağlılıkla onlara koruyucu verdi. Ruh Okuyucu'ların türlerinin tükendiği 1500'lü yıllarda Savaşçıların güçleri yontuldu ve basit Erabus Savaşçılarından bir farkları kalmadı. RO'ların yeniden doğduğu ve güçlendiği dönemlerde leydileri gibi yeniden ortaya çıkan Ruh Savaşçıları güçlerini kontrol edemediler. Bu dönemlerde çoğu RO RS'sinin deneyimsizliği yüzünden hayatını kaybetti. Bunun büyük bir sorun olduğunu gören dönemin Yüksek Rahibesi Georgina Whitterspore RS'ler için daha özel ve ayrıntılı bir eğitim sistemi oluşturdu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 

A HoN Tür Kurguları

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: başkent :: Eski Kurgu-